logo_mzr

6-ucze-sie-etyki-cz-b

Okładka:

Książka:

Tytuł Uczę się etyki
Autor Bilgenur Çorlu
Tłumaczenie Emilia Temizkan
Opracowanie, korekta Musa Çaxarxan Czachorowski
Wydawca Muzułmański Związek Religijny w RP
Najwyższe Kolegium Muzułmańskie
Wydawca oryginału Ministerstwo do spraw Religii Republiki Turcji
Türkiye Cumhuriyeti Diyanet Işleri Başkanlığı
Miejsce i rok wydania Białystok 1438/2017
ISBN 978-83-65802-00-2
Liczba stron 80
Format 16,5 × 21 cm
Skład AliusMedia.pl
Dofinansowanie Zrealizowano dzięki Ministerstwu
do spraw Religii Republiki Turcji

  • Uczę się etyki to szósta publikacja wchodząca w skład sześciu książeczek przeznaczonych do nauki religii dla dzieci opracowanych przez Ministerstwo do spraw Religii Republiki Turcji, Diyanet. Książki ukazały się w Polsce dzięki inicjatywie Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza.

    Nad serią pracował zespół tłumaczy i korektorów przy Najwyższym Kolegium Muzułmańskim MZR w RP m.in. Rozalia Bogdanowicz, Tatiana Andracka, Barbara Pawlic-Miśkiewicz, Dagmara Sulkiewicz, Emilia Temizkan, Beata Justyna Filipiak, Daniel Czachorowski, Jakub Andracki i Musa Czachorowski.

    Prace trwały od czerwca 2016 roku do połowy sierpnia 2017 roku.

    Każdy z nas musi zwracać ogromną uwagę na zasady wspólnego życia, życia z ludźmi w zgodzie. Mieć świadomość tego, że źle dobrane słowa mogą kogoś zranić, że należy chronić powierzoną nam tajemnicę. Gdy do pomieszczenia wchodzi ktoś starszy, należy podnieść się. Kiedy odwiedza nas gość, sprawiamy aby poczuł się u nas dobrze, spełniamy każdą jego prośbę. O tych i innych wartościach etycznych, których źródłem jest Koran i życie Proroka Muhammada, opowiada właśnie ta książka.

    Publikacja została podzielona na pięć części: Czym jest ta etyka?, Odpowiednie zachowanie w stosunku do starszych i młodszych, Odpowiednie zachowanie w stosunku do rówieśników, Nie zapominamy o naszych codziennych obowiązkach, Zakończenie.

'+
1
'+
2 - 3
4 - 5
6 - 7
8 - 9
10 - 11
12 - 13
13 - 14
[x]