logo_mzr

4-moje-prosby-do-boga-cz-b

Okładka:

Książka:

Tytuł Moje prośby do Boga
Autor Rabina Giuldżan
Tłumaczenie Rozalia Bogdanowicz
Opracowanie, korekta Musa Çaxarxan Czachorowski
Wydawca Muzułmański Związek Religijny w RP
Najwyższe Kolegium Muzułmańskie
Wydawca oryginału Ministerstwo do spraw Religii Republiki Turcji
Türkiye Cumhuriyeti Diyanet Işleri Başkanlığı
Miejsce i rok wydania Białystok 1438/2017
ISBN 978-83-938887-7-1
Liczba stron 80
Format 16,5 × 21 cm
Skład AliusMedia.pl
Dofinansowanie Zrealizowano dzięki Ministerstwu
do spraw Religii Republiki Turcji

  • Moje prośby do Boga to czwarta publikacja wchodząca w skład sześciu książeczek przeznaczonych do nauki religii dla dzieci opracowanych przez Ministerstwo do spraw Religii Republiki Turcji, Diyanet. Książki ukazały się w Polsce dzięki inicjatywie Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza.

    Nad serią pracował zespół tłumaczy i korektorów przy Najwyższym Kolegium Muzułmańskim MZR w RP m.in. Rozalia Bogdanowicz, Tatiana Andracka, Barbara Pawlic-Miśkiewicz, Dagmara Sulkiewicz, Emilia Temizkan, Beata Justyna Filipiak, Daniel Czachorowski, Jakub Andracki i Musa Czachorowski.

    Prace trwały od czerwca 2016 roku do połowy sierpnia 2017 roku.

    Książka poświęcona jest tematowi dua – modlitwy błagalnej. Została podzielona na trzy części. Część pierwsza Moje dua – moje życzenia zachęca do podziękowania Bogu za dobra, którymi obdarował ludzi i oddania Mu chwały za stworzenie doskonałego, przepięknego świata oraz do wznoszenia próśb w momentach smutku jak i w chwilach radości. Opisuje jak wykonywać dua, czyli zwracać się tylko i bezpośrednio do Allaha. Druga część Dua ze Świętego Koranu i ust Proroka (saał)  przywołuje przykłady próśb proroków i innych bogobojnych ludzi zawartych w Świętej Księdze, wyjaśnia Fatihę, która jest pierwszą surą Koranu a zarazem przepiękną modlitwą błagalną oraz dua zawarte w innych surach. W trzeciej części I ty wznoś dua wyjaśnione są sytuacje gdzie, kiedy i jakie prośby należy wykonywać m.in. układając się do snu, w zderzeniu ze złem, nikczemnymi ludźmi, w chorobie, przed podróżą czy prosząc o wybaczenie złych uczynków.

'+
1
'+
2 - 3
4 - 5
6 - 7
8 - 9
10 - 11
12 - 13
13 - 14
[x]