logo_mzr

3-moja-ksiega-koran-cz-b

Okładka:

Książka:

Tytuł Moja księga Koran
Autor Osman Özbağçe
Tłumaczenie Beata Justyna Filipiak
Opracowanie, korekta Musa Çaxarxan Czachorowski
Wydawca Muzułmański Związek Religijny w RP
Najwyższe Kolegium Muzułmańskie
Wydawca oryginału Ministerstwo do spraw Religii Republiki Turcji
Türkiye Cumhuriyeti Diyanet Işleri Başkanlığı
Miejsce i rok wydania Białystok 1438/2017
ISBN 978-83-938887-5-7
Liczba stron 80
Format 16,5 × 21 cm
Skład AliusMedia.pl
Dofinansowanie Zrealizowano dzięki Ministerstwu
do spraw Religii Republiki Turcji

  • Moja księga Koran to druga publikacja wchodząca w skład sześciu książeczek przeznaczonych do nauki religii dla dzieci opracowanych przez Ministerstwo do spraw Religii Republiki Turcji, Diyanet. Książki ukazały się w Polsce dzięki inicjatywie Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza.

    Nad serią pracował zespół tłumaczy i korektorów przy Najwyższym Kolegium Muzułmańskim MZR w RP m.in. Rozalia Bogdanowicz, Tatiana Andracka, Barbara Pawlic-Miśkiewicz, Dagmara Sulkiewicz, Emilia Temizkan, Beata Justyna Filipiak, Daniel Czachorowski, Jakub Andracki i Musa Czachorowski.

    Prace trwały od czerwca 2016 roku do połowy sierpnia 2017 roku.

    W książce znajdują się podstawowe informacje o Koranie, dzięki którym dzieci będą mogły lepiej zrozumieć tą Świętą Księgę i jej piękno – czym jest Koran, co zawiera i jak zmienił ludzkość. W pierwszym rozdziale dzieci poznają kim jest Stworzyciel, jak stworzył wszechświat, całe istnienie i ludzkość, kim są prorocy i jakie dane im były księgi. Drugi rozdział poświęcony jest nauce o Koranie – jak został zesłany, jakie ma nazwy, jak został podzielony, dlaczego został spisany a jego prawidłowe czytanie jest sztuką. Z trzeciego rozdziału dzieci dowiadują się jak się modlić i czcić Boga, jak nie czynić zła, o obowiązkach wobec rodziny, społeczeństwa, ludzkości i pozostałych istot. Tematem ostatniego rozdziału są godne naśladowania zmagania proroków: Nuha, Ibrahima, Jusufa, Musy, Dawuda, Sulejmana i Isy.

'+
1
'+
2 - 3
4 - 5
6 - 7
8 - 9
10 - 11
12 - 13
13 - 14
[x]