logo_mzr

2-poznaje-swojego-proroka-cz-b

Okładka:

Książka:

Tytuł Poznaję swojego Proroka
Koordynator dr nauk Omer Meneksze
Tłumaczenie Rozalia Bogdanowicz
Opracowanie, korekta Musa Çaxarxan Czachorowski
Wydawca Muzułmański Związek Religijny w RP
Najwyższe Kolegium Muzułmańskie
Wydawca oryginału Ministerstwo do spraw Religii Republiki Turcji
Türkiye Cumhuriyeti Diyanet Işleri Başkanlığı
Miejsce i rok wydania Białystok 1438/2017
ISBN 978-83-938887-6-4
Liczba stron 80
Format 16,5 × 21 cm
Skład AliusMedia.pl
Dofinansowanie Zrealizowano dzięki Ministerstwu
do spraw Religii Republiki Turcji

 • Poznaję swojego Proroka to trzecia publikacja wchodząca w skład sześciu książeczek przeznaczonych do nauki religii dla dzieci opracowanych przez Ministerstwo do spraw Religii Republiki Turcji, Diyanet. Książki ukazały się w Polsce dzięki inicjatywie Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza.

  Nad serią pracował zespół tłumaczy i korektorów przy Najwyższym Kolegium Muzułmańskim MZR
  w RP m.in. Rozalia Bogdanowicz, Tatiana Andracka, Barbara Pawlic-Miśkiewicz, Dagmara Sulkiewicz, Emilia Temizkan, Beata Justyna Filipiak, Daniel Czachorowski, Jakub Andracki i Musa Czachorowski.

  Prace trwały od czerwca 2016 roku do połowy sierpnia 2017 roku.

  Książka przedstawia życie Proroka Muhammada (saał) i jego walkę o islam – od narodzin do jego śmierci. Opisuje jego piękne cechy charakteru i traktowanie innych – Prorok był przede wszystkim ojcem, bardzo kochał dzieci i okazywał im wielką troskę. Pomagał żonie i szanował ją, przyjaciele bardzo mu ufali. Prorok głosił i szerzył wśród ludzi dobro, piękno, prawdę, sprawiedliwość, moralność i pomoc innym. Książka przedstawia również chwile trudności i zmartwień, kiedy Prorok cierpiał głód, był obrzucany kamieniami, wypędzony z ojczyzny, raniony w bitwach, a wszystko aby przekazać ludziom jedyną drogę zbawienia – islam.

  Publikacja została podzielona na siedem części: Sierota Muhammad, Młodzieniec Muhammad, Prorok Muhammad, Przesiedlenie do Medyny, Medyna – miasto cywilizacji, Powrót do domu, Wszyscy go opłakiwali.

'+
1
'+
2 - 3
4 - 5
6 - 7
8 - 9
10 - 11
12 - 13
13 - 14
[x]