logo_mzr

zrozumiec-islam_cz-b

Książka:

Tytuł Zrozumieć islam
Autor Sayyd Abul Ala Al-Maudui
Wydawca Stowarzyszenie Studentów Muzułmańskich w Polsce
Światowe Zgromadzenie Młodzieży Muzułmańskiej Przedstawicielstwo w Polsce (sponsor)
Miejsce i rok wydania Polska, 2003
ISBN 83-906276-0-4
Liczba stron 114
Format 14,4 x 20,5
Druk Podlaska Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowo-Usługowa – Białystok – www.podlaska.com.pl

  • Książka Zrozumieć islam autorstwa Sayyda Abul Ala Al-Mauduiego, powszechnie uznanego autorytetu, naukowca i wybitnego znawcy islamu, prezentuje ogólne spojrzenie na islam, stosunek religii do wielu problemów, omawia główne zasady wiary, sposoby wielbienia Allaha oraz muzułmański model życia. To elementarne studium islamu ujęte jest w prostej formie, zrozumiałej zarówno dla osób zorientowanych w tym temacie, jak i tych, którzy spotykają się z nim po raz pierwszy.

    Książka składa się z przedmowy, notatki o autorze, wstępu oraz dziewięciu rozdziałów: Znaczenie islamu, Wiara i posłuszeństwo, Proroctwo, Filary wiary, Modlitwa i wielbienie Allaha, Din i szari’ah, Zasady szari’ah.

  • Sayyd Abul Ala Al-Maududi (ur. 1903 – zm. 1979), jest powszechnie uznanym autorytetem, naukowcem i wybitnym znawcą islamu. Był świadkiem zmian, jakie zaszły na świecie w pierwszej połowie XX wieku. Maududi w sposób zrozumiały przedstawił islam, jako religię obejmującą wszystkie dziedziny życia człowieka. W swoim dorobku twórczym ma ponad 80 książek i artykułów polemicznych, uważanych za intelektualny fundament współczesnego odrodzenia islamu.

    Do jego najwybitniejszy dzieł należą: Zasady islamu, Islam dziś, My a cywilizacja zachodu, Prawa nie- muzułmanów w państwie muzułmańskim, Życie w islamie.

'+
1
'+
2 - 3
4 - 5
6 - 7
8 - 9
10 - 11
12 - 13
13 - 14
[x]