logo_mzr

40-rad-dla-muzumaskiego-domu_cz-b

Książka:

Tytuł 40 rad dla muzułmańskiego domu
Autor Szajch Muhammad Salih al-Munajjid
Przekład z języka czeskiego
i opracowanie
Leszek Musa Czachorowski
Miejsce i rok wydania Wrocław 2007
ISBN 978-83-918484-6-3
Liczba stron 40
Format 14,7 x 20,8

  • Książka 40 rad dla muzułmańskiego domu autorstwa szajcha Muhammada Saliha ibn Munajjida przedstawia, w jaki sposób – w oparciu o zasady wynikające z Koranu oraz hadisów – budować muzułmańskie domostwo. Wskazuje jak budować przychylność do wiary, na co zwrócić uwagę w procesie wychowania dzieci i przy wyborze sąsiadów, jak kształtować wzajemne relacje między członkami rodziny.

    Książka składa się ze wstępu oraz 40 rad podzielonych na rozdziały: Dom jest błogosławieństwem, Stworzenie domowego ogniska, Kształtowanie atmosfery wiary, Wiedza o islamie w domu, Domowe spotkania, Moralność w domu, Zło w domu i w rodzinie, Dom z zewnątrz i od środka.

  • Szajch Muhammad Salih al-Munajjid – (ur. 1960), jeden z najwybitniejszych przedstawicieli ruchu salafickiego, imam meczetu Umara ibn Abd al-Aziza w Al-Chubar, prowadzi wykłady w Rijadzie i Dżeddzie, twórca jednej z najpopularniejszych stron internetowych islamQA.info dostarczającej odpowiedzi na pytania dotyczące zagadnień związanych z religią islamu.

    Wybrane książki: Współpraca w czynieniu dobra, 70 spraw związanych z postem, Radzenie sobie ze zmartwieniami i stresem, Słabość wiary.

    (https://islamqa.info/en/shaikh)

'+
1
'+
2 - 3
4 - 5
6 - 7
8 - 9
10 - 11
12 - 13
13 - 14
[x]