logo_mzr

ostatnie-tchnienie_cz-b

Okładka:

Książka:

Tytuł Ostatnie tchnienie
Autor Osman Nuri Topbaş
Tłumaczenie z języka rosyjskiego Daniel St. Czachorowski
Korekta Musa Çaxarxan Czachorowski
Koordynator wydania polskiego Muzułmański Związek Religijny w RP
Najwyższe Kolegium Muzułmańskie
Wydawca oryginału Wydawnictwo Erkam, Stambuł
Miejsce i rok wydania Stambuł 1442/2021
ISBN 978-625-440-031-5
Liczba stron 344
Format 21 x 14,5 cm
Skład AliusMedia.pl

  • „Człowiek umiera w takim stanie, w jakim żył, i zostanie wskrzeszony w takim stanie, w jakim umarł”.

    Ostatnie tchnienie to dwunasta publikacja wydana dzięki współpracy Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP z wydawnictwem ERKAM w Stambule, które udostępniło książkę wraz z oryginalną oprawą graficzną, jak również sfinansowało cały projekt wydania publikacji.

    Nad przekazanym materiałem pracował zespół w składzie: Daniel St. Czachorowski – tłumacz, Musa Çaxarxan Czachorowski – korekta tłumaczenia i redakcja, Barbara Pawlic-Miśkiewicz – korekta składu, Dagmara Sulkiewicz – koordynacja projektu.

    Zaprawdę, pierwszym świadectwem o naszym udziale w świecie wiecznym będzie nasze Ostatnie tchnienie. Aby godnie pożegnać się ze światem ziemskim, dobry sługa musi przygotować się do ostatniego tchnienia. Do szczęścia w życiu wiecznym niezmiernie ważne jest to, aby życie upiększały dobre czyny, szlachetność, duchowa mądrość, spokój i kroczenie drogą prawdy.

    W publikacji Ostatnie tchnienie autor proponuje zastanowienie się nad następującymi tematami: zikrullaah (wspominania Boga) we wszechświecie i w czasie przedświtu, duchowość Koranu i tafakkuru (refleksji), oczyszczenie serca poprzez skruchę (taubę) i łzy, istigna (zadowolenie z tego co posiadamy), trzymanie się norm etycznych w handlu, majątek jako najpiękniejsza pożyczka, przeznaczona do zwrotu Bogu, nakazy dotyczące dawania i brania pożyczki, posiadanie wzorcowego imanu – wiary, wiedza o losie i jego tajemniczości. Odrębny rozdział poświęcony jest człowiekowi, który pozostawił nam wzór kształtowania się serc od imanu do ihsanu – Musie Efendiemu (rahimahullaah, miłosierdzie Boga z nim). W rozdziale pod tytułem Księga Od imanu do ihsanu – tasałłuf – kropla duchowości autor opowiada o szlachetnej drodze tasałłufu, którą szło wielu wielkich ludzi.

'+
1
'+
2 - 3
4 - 5
6 - 7
8 - 9
10 - 11
12 - 13
13 - 14
[x]