logo_mzr

malzenstwo-i-relacje…_cz-b

Okładka:

Książka:

Tytuł Małżeństwo i relacje rodzinne w islamie
Autor Sabir Griżak, Raszad Manafow
Tłumaczenie z języka rosyjskiego Rozalia Bogdanowicz
Korekta Musa Çaxarxan Czachorowski
Koordynator wydania polskiego Muzułmański Związek Religijny w RP
Najwyższe Kolegium Muzułmańskie
Wydawca oryginału Wydawnictwo Erkam, Stambuł
Miejsce i rok wydania Białystok 1442/2021
ISBN 978-625-440-109-1
Liczba stron 168
Format 11 x 18
Skład AliusMedia.pl

  • Małżeństwo i relacje rodzinne w islamie to czternasta publikacja wydana dzięki współpracy Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP z wydawnictwem ERKAM w Stambule, które udostępniło książkę wraz z oryginalną oprawą graficzną, jak również sfinansowało cały projekt wydania publikacji.

    Nad przekazanym materiałem pracował zespół w składzie: Rozalia Bogdanowicz – tłumacz, Musa Çaxarxan Czachorowski – korekta tłumaczenia i redakcja, Barbara Pawlic-Miśkiewicz – korekta składu, Dagmara Sulkiewicz – koordynacja projektu.

    Małżeństwo i relacje rodzinne w islamie dostarcza niezbędnych informacji na zagadnienia dotyczące funkcjonowania najmniejszej komórki społecznej w oparciu o normy koraniczne oraz życie samego Proroka Muhammada (saał).

    Autorzy najnowszej publikacji poruszają kwestie dotyczące przygotowań do zawarcia małżeństwa, ceremonii ślubu, istoty małżeństwa i jego niezbędnych elementów, przeszkód uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, obowiązków małżonków wobec siebie, rodziców wobec dzieci i dzieci wobec rodziców, rozwiązania małżeństwa i wynikających z tego orzeczeń prawnych, dziedziczenia, planowania rodziny oraz wielu innych.

'+
1
'+
2 - 3
4 - 5
6 - 7
8 - 9
10 - 11
12 - 13
13 - 14
[x]