logo_mzr

wybieram-islam_cz-b

Okładka:

Książka:

Tytuł Wybieram islam i co dalej?
Poradnik dla nowych muzułmanów
Autor Reda Ibrahim Abdelgalil
Tłumaczenie Monika Bogdanowicz
Korekta Musa Çaxarxan Czachorowski, Barbara Pawlic-Miśkiewicz
Wydawca Muzułmański Związek Religijny w RP
Najwyższe Kolegium Muzułmańskie
Wydawca oryginału Zayed House for Islamic Culture
Miejsce i rok wydania Białystok 1440/2019
ISBN 978-83-65802-15-6
Liczba stron 56
Format 15,5 x 23 cm
Skład polskiego przekładu AliusMedia.pl

• Wybieram islam i co dalej? Poradnik dla nowych muzułmanów to pierwsza publikacja wydana dzięki współpracy Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP z Zayed House for Islamic Culture ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Nad materiałem pracował zespół w składzie: Monika Bogdanowicz – tłumacz, Musa Czachorowski – korekta tłumaczenia i redakcja, Barbara Pawlic-Miśkiewicz – korekta składu oraz Dagmara Sulkiewicz – koordynacja projektu.

Książka w kilkunastu krótkich rozdziałach omawia problemy, z którymi mogą się zetknąć nowi wyznawcy islamu. Są to głównie kwestie związane z reakcjami otoczenia, ułożeniem relacji z rodziną, znajomymi, współpracownikami.

Poszczególne części ilustrowane są fotografiami z wydania anglojęzycznego, a także zdjęciami z zasobów NKM MZR. Mamy nadzieję, że książka pomoże nowym muzułmanom w pierwszych miesiącach po przyjęciu islamu.

'+
'+