logo_mzr

wprowadzenie-do-modlitwy-dziennej_cz-b

Książka:

Tytuł Wprowadzenie do modlitwy dziennej
Tłumaczenie krótkich sur z Koranu
Tłumaczenie sur oraz transkrypcja tekstu arabskiego Nezar Charif
Konsultacja religijna,
konsultacja teologiczna
Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz
Współpraca Dagmara Sulkiewicz, Roman Półtorzycki
Wydawca WAMY Światowe Zgromadzenie Młodzieży Muzułmańskiej
Przedstawicielstwo w Polsce
Miejsce i rok wydania Białystok 2011
Liczba stron 76
Format 14,5 x 20,5
Druk i oprawa Podlaska Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowo-Usługowa (Białystok)
Uwagi Wakuf książki muzułmańskiej w Polsce – egzemplarz bezpłatny

  • Książka Wprowadzenie do modlitwy dziennej jest przeznaczona do praktycznej nauki modlitwy w islamie. Składa się z noty od wydawcy, wstępu Muftiego Tomasza Miśkiewicza oraz dwóch części: Tłumaczenie krótkich sur z Koranu i Wprowadzenie do modlitwy dziennej.

    Pierwsza część Tłumaczenie krótkich sur z Koranu zawiera 21 ostatnich sur z Koranu począwszy od Ad-Ducha a kończąc na An-Nas. Obok tekstu arabskiego zapisana jest transkrypcja, ułatwiająca czytanie, ale także tłumaczenie i komentarz, aby zrozumieć sens czytanego tekstu. Część pierwsza służy praktycznej nauce recytacji Koranu niezbędnej podczas modlitwy.

    Druga część Wprowadzenie do modlitwy dziennej zawiera wszystkie zagadnienia dotyczące praktyki modlitwy codziennej należącej do obowiązkowej. Omówiono poszczególne warunki modlitwy, w szczególności związane z zachowaniem czystości ciała, a także czynności unieważniające modlitwę, wezwanie na modlitwę i jej podstawowe elementy.

    Wydanie zawiera również opis każdej z pięciu modlitw codziennych: fedżr, zuhr, asr, magreb i isza. Każdy z elementów modlitwy został opatrzony rysunkiem obrazującym pozycję modlącego się oraz słowa przez niego wypowiadane.

'+
1
'+
2 - 3
4 - 5
6 - 7
8 - 9
10 - 11
12 - 13
13 - 14
[x]