logo_mzr

imiona-allaha_cz-b

Broszura:

Tytuł Imiona Allaha
Tytuł oryginału The ninety nine names of Allah
Autor Szejch Muhammad ibn al-Utajmin
Tłumaczenie Monika Bogdanowicz
Redakcja Musa Çaxarxan Czachorowski, Dagmara Sulkiewicz,
Barbara Pawlic-Miśkiewicz
Konsultacja teologiczna Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz
Wydawca Muzułmański Związek Religijny w RP
Najwyższe Kolegium Muzułmańskie
Miejsce i rok wydania Białystok 1438/2017
ISBN 978-83-65802-01-9
Liczba stron 28
Format 12 x 16,5
Skład i druk ELKAM Białystok

  • „Allah zaiste ma 99 imion. O jedno mniej niż sto. Ktokolwiek jest w stanie je wymienić, pójdzie do nieba” (Muslim).

    Książeczka „Imiona Allaha” to kolejne wydawnictwo religijne przygotowane przez zespół redakcyjny przy Najwyższym Kolegium Muzułmańskim MZR w RP. Publikacja jest tłumaczeniem wykładu szejcha Muhammada ibn al-Utajmina o znaczeniu dziewięćdziesięciu dziewięciu imion Allaha. Powstała, aby wesprzeć czytelnika w zrozumieniu ich i zapamiętaniu. Mamy nadzieję, że dzięki polskiemu przekładowi wszystkie zainteresowane osoby będą mogły pogłębić swoją wiedzę religijną.

  • Szejch Muhammad ibn al-Utajmin (ur. 1929 – zm. 2001) był uczonym, prawoznawcą i muftim. Urodził się w Arabii Saudyjskiej. W wieku 14 lat nauczył się na pamięć Koranu i pod opieką swego dziadka i innych wybitnych uczonych przestudiował wiele innych ksiąg. Uważany jest za jednego z przodujących teologów muzułmańskich XX wieku. Ponad 50 lat ciężko pracował, aby uczyć, głosić, wykładać i prowadzić ludzi do wielbienia Allaha. Napisał ponad 40 książek związanych z islamem.

    Został pochowany w Mekce. Do dziś ogromna rzesza muzułmanów na świecie postępuje zgodnie z orzeczeniami szejcha Muhammada ibn al-Utajmina. Uczony odegrał znaczącą rolę w rozwoju zasad muzułmańskiego monoteizmu i w tłumaczeniu zawiłych kwestii z zakresu nauk prawnych islamu.

'+
1
'+
2 - 3
4 - 5
6 - 7
8 - 9
10 - 11
12 - 13
13 - 14
[x]